insidepage banner

הפתרונות הפיננסיים שאנו מציעים פותחים בפני הלקוחות מגוון רחב של השקעות, שחלקן אינן נגישות לכל משקיע. הפיזור שאנו מייצרים בתיק הלקוח מאפשר הקטנת הסיכון הכולל של תיק הנכסים, תוך הגדלת את פוטנציאל התשואה.

עולם ההשקעות רחב ומגוון, אבל רובו מתרכז סביב השקעות בני"ע שנסחרים בבורסה.
למעשה רוב כספי הציבור, שמושקעים דרך קרנות הפנסיה, קופות הגמל, קרנות ההשתלמות ותיקי השקעות מנוהלים, מושקעים באגרות חוב ומניות הנסחרים בבורסות בארץ ובחו"ל.
גם כאשר המשקיעים לא צריכים את הכסף בטווח הנראה לעין, רובם יעדיפו שיהיה מושקע בנכסים שניתן למכור אותם ולקבל מזומן באופן מיידי.
אך להשקעות סחירות בבורסה יש גם לא מעט חסרונות, ומי שלא באמת צריך את הכסף כרגע, מוותר על תשואה עודפת משמעותית שניתן להשיג בהשקעות אלטרנטיביות, ועל עוד כמה דברים...
אחד החסרונות העיקריים של ניירות ערך הנסחרים בבורסה הוא התנודתיות. מאחר ועסקאות בבורסה מתבצעותבאופן רציף, המחיר משתנה כל הזמן, בעוד שמחיר השוק של נכס בעל סחירות נמוכה כמו דירה להשקעה הוא הרבה יותר יציב.
 
כל האמור הוא במצב שוק רגיל. לעומת זאת במצב שבו יש פאניקה בשווקים, המשקיעים ממהרים למכור את ניירות הערך שלהם כדי להימנע מהפסדים. בהדרגה נוצר לו אפקט עדר שגורם לעוד ועוד משקיעים למכור, ולמחירי הנכסים לרדת מעבר לערכים הכלכלי.
וכך יוצא שמשקיעים מקבלים החלטות השקעה לא נכונות, מוכרים כאשר המחיר נמוך ואטרקטיבי, וקונים כאשר השוק התייצב וחזר לעלות והמחירים כבר לא זולים.
לכן, על מנת להימנע מביצוע פעולות מיותרות בתיק הנכסים שמטרתן לנסות לתזמן את השוק, צריך למצוא דרך חכמה להקטין את התנודתיות של מחירי הנכסים בתיק.
אחת הדרכים הקלאסיות להקטין סיכון ותנודתיות היא הגדלת פיזור התיק, למשל פיזור השקעות לחו"ל. הבעיה בדרך הזאת היא שיש מתאם גבוה מאוד בין מניות בארץ למניות בחו"ל, כך שהפיזור קצת מחמיץ את המטרה.
דרך נוספת להקטין תנודתיות היא השקעה בקרנות השקעה פרטיות.
 
קרנות השקעה פרטיות הינן קרנות המשקיעות בנכסים שאינם סחירים. המחיר של קרנות אלה מתעדכן ע"י שערוך הנכסים המוחזקים בהן, רק אחת לתקופה ולא באופן רציף. המשמעות היא ירידה משמעותית בתנודתיות של ההשקעה.
יתרון משמעותי נוסף שיש לקרנות השקעה פרטיות הוא שהתשואה הגלומה בהן גבוהה יותר. לא ניתן למכור בכל עת את הנכסים שהקרנות האלה מחזיקות ובשל כל קיים עודף תשואה הנותן פיצוי על היעדר סחירות. כלומר מצאנו דרך להגדיל תשואה ולהקטין תנודתיות.
לקרנות השקעה פרטיות קיימים גם חסרונות כמובן. החיסרון הבולט ביותר הוא שלא ניתן למכור בכל עת, אלא בזמנים מוגדרים מראש, ובמקרים מסוימים הכסף לא נזיל לכמה שנים..
חיסרון נוסף הוא היעדר פיקוח ושקיפות מוגבלת, כך שמומלץ לעשות בדיקות נאותות מקיפות באמצעות אנשי מקצוע מתאימים לפני שנכנסים להשקעה בקרן כשלהי.
 
משקיעים עתירי הון שיש להם יתרות מספקות של השקעות נזילות, יכולים להקצות הון שאין להם צורך בו בטווח הקצר בינוני, וליהנות ממוצר שמסוגל לייצר להם תשואה גבוהה יותר בתנודתיות נמוכה יותר.
בשוק קיימים סוגים רבים ומגוונים של קרנות השקעה פרטיות כגון: קרנות גידור, קרנות הון סיכון, קרנות חוב פרטי, קרנות הון פרטי, קרנות השקעה בנדל"ן וקרנות השקעה בתשתיות.
לכל אחד מסוגי הקרנות רמת סיכון שונה, אסטרטגיה שונה, דמי ניהול אחרים (חלקן גובות אף דמי הצלחה), ואפשרויות נזילות שונות.
קרנות השקעה פרטיות יכולות להיות פתרון מצוין לגיוון וייצוב תיק ההשקעות, ולהגדלת התשואה הכוללת. אך כדי להתאים את הקרנות המתאימות לכם כמשקיעים, כדאי להתייעץ עם מתכנן פיננסי, שרואה את התמונה המלאה של תיק הנכסים שלכם, ויכול לייצר לכם תיק נכסים מגוון, עם פיזור נאות ואסטרטגיית השקעות שתואמת סיבולת הסיכון צרכי הנזילות שלכם.
 
 
לפרטים נוספים השאירו פרטים ונחזור אליכם
אנא הזן שם מלא
אנא הזן טלפון מלא כולל קידומת
אנא הזן כתובת דוא"ל חוקית